.
A massive well done to our Indoor athletics team yesterday on winning the Newark Festival. The children from years 5 & 6 made us extremely proud with their determination throughout the afternoon. They will now represent Newark Town in the Newark & District finals that will be held after half term.
Congratulations to this week’s stars!
Lower School:
Nursery Butterflies AM – Indiana
Nursery Dragonflies AM – Darcie
Nursery Ladybirds AM – Austin
Nursery Butterflies PM – Ivy
Nursery Dragonflies PM – Luan
YR Bees – Rhea
YR Caterpillars – Lucy K
YR Grasshoppers – Lucas S
Y1 Lions – Joshua B
Y1 Meerkats – Mark
Y1 Tigers – Aliza W
Y2 Crocodiles – James H
Y2 Toucans – Marco V
Upper School:
Y3 Beech – Jokubas B and Felicity W
Y4 Ash – Amelia M and Sienna H
Y3 Oak – Aria W and Lexi P
Y3 Willow – McKenzie and Millie
Y4 Maple – Lucienne E and Iris C-P
Y4 Sycamore – Ellis
Y5 Avon – Emily and Sienna
Y5 Derwent- Lona and Sophia
Y5 Witham – George H and Albie
Y6 Severn – Rowan W and Alfie S
Y6 Thames – Louie and Nathan
Y6 Trent – Corey B and Leo J
Congratulations to this week’s stars!
Lower School:
Nursery Butterflies AM – Nyla
Nursery Dragonflies AM – Ella
Nursery Ladybirds AM – Kit
Nursery Butterflies PM – Zachary
Nursery Dragonflies PM – Mia
YR Bees – Isla-Grace
YR Caterpillars – Lily M
YR Grasshoppers – Amelia
Y1 Lions – Rosie A
Y1 Meerkats – Emmie
Y1 Tigers – Benjamin
Y2 Crocodiles – Thea B
Y2 Toucans – Nancie-May M
Y2 Tree Frogs – Daria-Elena I
Upper School:
Y3 Beech – Charlie S-S and Sienna G
Y4 Ash – Freddie S and Toby B
Y3 Oak – Etta L and Luna SK
Y3 Willow – Marnie and Freddie
Y4 Maple – Cayson H and Emila W
Y4 Sycamore – George and Ruby
Y5 Avon – Harry and Thomas
Y5 Derwent- Ines and Harry W
Y5 Witham – James and Roseanna
Y6 Severn – Ben S and Lena G
Y6 Thames - Poppy and Archie
Y6 Trent – Oliver P and Raife I
Congratulations to this week’s stars!
Lower School:
YR Bees – George H
YR Caterpillars – Bonnie H
YR Grasshoppers – Myah P
Y1 Lions – Mia T
Y1 Meerkats – Logan
Y1 Tigers – Denis H
Y2 Crocodiles – Finley B
Y2 Toucans – Esmee J
Y2 Tree Frogs – Miriam L
Upper School:
Y3 Beech – Olivia G and Jakub K
Y4 Ash – Leo and Edgar
Y3 Oak – Ellery O and Eliza P
Y3 Willow – Alfie and Matisse
Y4 Maple – Lucie T and Balam S
Y4 Sycamore – Sunny and Harrison
Y5 Avon – Oscar and Olivia-Rai
Y5 Derwent- Sam and Evelyn
Y5 Witham – Mia and Rory
Y6 Severn – Kaiden P and Charlotte T
Y6 Thames – Brigita and Archie
Y6 Trent – Oscar B and Mia N