.
Congratulations to this week’s stars!
Lower School:
Nursery Butterflies AM – Maisie
Nursery Butterflies PM – Kanan
Nursery Dragonflies PM – Elsie
YR Bees – Nela
YR Caterpillars – Charlie
YR Grasshoppers – Leo
Y1 Lions – Ezra
Y1 Meerkats – Gracie
Y1 Tigers – Rory
Y2 Crocodiles – Edward I
Y2 Toucans – Quan N
Y2 Tree Frogs – Nicola S
Upper School:
Y3 Beech – Benjamin L and Violet C
Y3 Oak – Harry B and Teddy H
Y3 Willow – Luke and Alissa
Y4 Ash – Mila and Noah
Y4 Maple – Eleanor M and Emila W
Y4 Sycamore – Jesus
Y5 Avon – Fletcher and Athena
Y5 Derwent- Freddie and Vicky
Y5 Witham – Olek and Isaac
Y6 Severn – Charlotte T and Kaiden G
Y6 Thames – Alex, Rosie and Jonah
Y6 Trent – Hanna L and Ethan B
Congratulations to this week’s stars!
Lower School:
Nursery Butterflies AM – Diana
Nursery Dragonflies AM – Nancy Ma
Nursery Ladybirds AM – Niko
Nursery Butterflies PM – Diana
Nursery Dragonflies PM – Kaja
YR Bees – Nicole
YR Caterpillars – Theo
YR Grasshoppers – Charlie-Ann
Y1 Lions – Chester H
Y1 Meerkats – Bella
Y1 Tigers – Monty B
Y2 Crocodiles – Amelia W
Y2 Toucans – Marceli M
Y2 Tree Frogs – Chester G
Upper School:
Y3 Beech – Jamie T and Luna S
Y3 Oak – Joanie B and Violet S
Y3 Willow – Grace and Nancy
Y4 Ash – Sorrel and Zeke
Y4 Maple – Leon N and Archie G
Y4 Sycamore – Dotty and Ellis
Y5 Derwent- Ava and Jamie
Y5 Witham – Kayden and Amber
Y6 Thames – Rosie and Archie
Y6 Trent – Skye W and Harry H
Head over to the Year 4 class page to find out about Y4 Ash and YR Bees first Barnby Buddies session!
The Avon class successfully made Greek salads today. There was much careful chopping and hopefully the children will all be enjoying a little Greek salad with their dinners tonight! https://www.barnbyroadprimary.com/spring-term-4/ Derwent and Witham classes are making theirs tomorrow.
Congratulations to this week’s stars!
Lower School:
Nursery Butterflies AM – Emily
Nursery Dragonflies AM –Hope
Nursery Ladybirds AM – George
Nursery Butterflies PM – Jason
Nursery Dragonflies PM – Molly W
YR Bees – Oscar
YR Caterpillars – Elsie
YR Grasshoppers – Marley
Y1 Lions – Finley O
Y1 Meerkats – Tyler
Y1 Tigers – Olivia
Y2 Crocodiles – Ana-Maria
Y2 Toucans – Lottie D
Y2 Tree Frogs – Oscar C
Upper School:
Y3 Beech – Micah and Willow
Y3 Oak – Taylor B and Harper P
Y3 Willow – Sofia and Rafferty
Y4 Ash – Libby and Annabelle
Y4 Maple – Alby M and Daria D
Y4 Sycamore – Matilda RP and Bethani
Y5 Avon – Isla and Olivia
Y5 Derwent- Mae and Harley
Y5 Witham – Mollie and Eryn-Grace
Y6 Severn – Tia A and Noah D-M
Y6 Thames – William and Mariam
Y6 Trent – Oscar B and Mia T
A belated congratulations to this week’s stars!
Lower School:
Nursery Butterflies AM – Theo M
Nursery Dragonflies AM – Georgia
Nursery Ladybirds AM – Kotryna
Nursery Butterflies PM – Addison
Nursery Dragonflies PM – Garfield
YR Bees – Joseph
YR Caterpillars – Patrick
Y1 Lions – Piper J
Y1 Meerkats – Gloria
Y1 Tigers – Robert
Y2 Toucans – Vlad S
Y2 Tree Frogs – Kyra C
Upper School:
Y3 Oak – Freddie B and Tessa S
Y3 Willow - Freya and Blossom
Y4 Sycamore – Matilda H and Isabelle
Y5 Avon – Caitlin and Athena
Y5 Derwent- Richie and Eric
Y5 Witham – Deyon and Isaac
Congratulations to this week’s stars!
Lower School:
Nursery Butterflies AM – Tabitha
Nursery Dragonflies AM –Iga
Nursery Ladybirds AM – Sophia
Nursery Butterflies PM – Rosa
Nursery Dragonflies PM – Riley
YR Bees – Evie
YR Caterpillars – Orion
YR Grasshoppers – Louie
Y1 Lions – Riley S
Y1 Meerkats – Jessica
Y1 Tigers – Albie
Y2 Crocodiles – Oliver S
Y2 Toucans – Jak K
Y2 Tree Frogs – Alba C
Upper School:
Y3 Beech – Braya and Mason
Y3 Oak – Archie James and Louis D
Y3 Willow – Luke and April
Y4 Maple – Bella J and Freya M
Y4 Sycamore – Ruby R
Y5 Avon – Austeja and Kaitlyn
Y5 Derwent- Archie and Tyrese
Y5 Witham – George B and Bella
Y6 Severn – Scarlett and Ava
Y6 Thames – Bentley and Emilija
Y6 Trent – Beau and Edie Mai
A massive well done to our Indoor athletics team yesterday on winning the Newark Festival. The children from years 5 & 6 made us extremely proud with their determination throughout the afternoon. They will now represent Newark Town in the Newark & District finals that will be held after half term.
Congratulations to this week’s stars!
Lower School:
Nursery Butterflies AM – Indiana
Nursery Dragonflies AM – Darcie
Nursery Ladybirds AM – Austin
Nursery Butterflies PM – Ivy
Nursery Dragonflies PM – Luan
YR Bees – Rhea
YR Caterpillars – Lucy K
YR Grasshoppers – Lucas S
Y1 Lions – Joshua B
Y1 Meerkats – Mark
Y1 Tigers – Aliza W
Y2 Crocodiles – James H
Y2 Toucans – Marco V
Upper School:
Y3 Beech – Jokubas B and Felicity W
Y4 Ash – Amelia M and Sienna H
Y3 Oak – Aria W and Lexi P
Y3 Willow – McKenzie and Millie
Y4 Maple – Lucienne E and Iris C-P
Y4 Sycamore – Ellis
Y5 Avon – Emily and Sienna
Y5 Derwent- Lona and Sophia
Y5 Witham – George H and Albie
Y6 Severn – Rowan W and Alfie S
Y6 Thames – Louie and Nathan
Y6 Trent – Corey B and Leo J
Congratulations to this week’s stars!
Lower School:
Nursery Butterflies AM – Nyla
Nursery Dragonflies AM – Ella
Nursery Ladybirds AM – Kit
Nursery Butterflies PM – Zachary
Nursery Dragonflies PM – Mia
YR Bees – Isla-Grace
YR Caterpillars – Lily M
YR Grasshoppers – Amelia
Y1 Lions – Rosie A
Y1 Meerkats – Emmie
Y1 Tigers – Benjamin
Y2 Crocodiles – Thea B
Y2 Toucans – Nancie-May M
Y2 Tree Frogs – Daria-Elena I
Upper School:
Y3 Beech – Charlie S-S and Sienna G
Y4 Ash – Freddie S and Toby B
Y3 Oak – Etta L and Luna SK
Y3 Willow – Marnie and Freddie
Y4 Maple – Cayson H and Emila W
Y4 Sycamore – George and Ruby
Y5 Avon – Harry and Thomas
Y5 Derwent- Ines and Harry W
Y5 Witham – James and Roseanna
Y6 Severn – Ben S and Lena G
Y6 Thames - Poppy and Archie
Y6 Trent – Oliver P and Raife I